Vieglatlētu starti ziemas sezonā

               Visaugstākos sasniegumus šoziem izdevies sasniegt 2001.g.dz. Artūram Šarkovičam.

Baltijas valstu čempionātā U-18 vecuma grupā Šauļos viņš Latvijas izlases sastāvā izcīnīja divas zelta medaļas. Tāllēkšanā Artūrs sīvā cīņā uzvarēja, aizlecot 6.87m un apsteidzot 2.vietas ieguvēju no Lietuvas par 3 centimetriem, trešās un ceturtās vietas ieguvējiem izdevās 6.80m tāli lēcieni. Trīssolī Artūrs jau otrajā mēģinājumā izvirzījās vadībā un uzvarēja ar rezultātu 14.05m (2.vieta – 13.70m un 3.vieta – 13.69m). Bez tam, Artūrs šoziem kļuva par divkārtējo Latvijas čempionu U-18 vecuma grupā, kā arī par Rīgas jaunatnes čempionāta divkārtējo uzvarētāju un Rīgas pieaugušo čempionāta bronzas medaļas ieguvēju trīssoļlēkšanā.

                U – 18 vecuma grupā 2.vietu 500gr šķēpa mešanā izcīnīja Katrīne Tračuma ar pieticīgu rezultātu – 37.40m, taču jāņem vērā, ka tas sasniegts grūtos ziemas apstākļos, cīnoties ar stipru pretvēju. Uzvarētajās rezultāts – 38.90m.

                5.vieta Latvijas čempionāta 6 kg lodes grūšanā U-20 vecuma grupā Andrim Spalvim – 13,13m, kas viņam ir jauns personiskais rekords 2 sporta klases normatīva līmenī. Andris šoziem arī izmēģināja savus spēkus 7 kg lodes grūšanā Latvijas Vieglatlētikas Savienības kausā (LVS) Kuldīgā un ieņēma 5.vietu - 11.80m.

U-16 vecuma grupā, lai piedalītos Latvijas čempionātā, jāizpilda, apmēram, 3.sporta klases normatīvs, kas izdevās četrām krāslavietēm. Pēc slimības startēja Sabīne Hološina un tāpēc ieņēma tikai 6.vietu lodes grūšanā (3kg) - 10.70m. Jāatzīmē, ka Sabīne, pirms šīm sacensībām, uzvarēja LVS kausā Kuldīgā jaunietēm ar rezultātu – 11.24m un izcīnīja 2.vietu Rīgas jaunatnes čempionātā ar jaunu personisko rekordu -11.85m.  Daniela Timma šoziem startēja trijās disciplīnās. Latvijas čempionātā augstlēkšanā viņai – 1.50m un 7.vieta. Tāllēkšanā neizdevās precīzi trāpīt uz dēlīša, un ar rezultātu 4.73m tikai 12.vieta. 60 metru barjerskriešanā arī neizdevās noskriet bez kļūdām – un ar rezultātu 10,11 sek - 14.vieta. Katrīnei Ļaksai 16.vieta augstlēkšanā – 1.40m. Anna Monska LČ nepiedalījās slimības dēļ, bet Rīgas jaunatnes čempionātā uzstādīja jaunu personisko rekordu augstlēkšanā – 1.48m un ierindojās 7.vietā.

U-14 vecuma grupā, lai kvalificētos Latvijas čempionātam, jaunajiem vieglatlētiem vajadzēja izcīnīt vietu labākajā pieciniekā savā, Latgales zonā. Vēl seši dalībnieki tika pielaisti, pēc labākā rezultāta. Latvija ir sadalīta četrās zonās – Kuldīga, Jēkabpils, Limbaži un Rīgas pilsēta. Mūsu sportistiem atlases sacensības notika Jēkabpilī, kur piedalījās sportisti no 13 novadiem. Izcīnīt ceļazīmes uz Latvijas čempionātu izdevās četriem mūsu novada sportistiem – Līvai Mārai Mukānei, Ditai Plotiņai, Aigaram Ostapko un Aigaram Staņevičam. Visaugstāko rezultātu uzradīja Līva Māra Mukāne augstlēkšanā, kura pārlēca 1.30m un ierindojās 14.vietā.

Krāslavas Sporta skolas direktora vietniece Inese Umbraško.

Powered by Bullraider.com